uzeum w Kętach zaprasza na wyjątkowy wykład o przedwojennych polskich nartach
Muzeum w Kętach serdecznie zaprasza wszystkich miłośników narciarstwa, historii sportu i kolekcjonerów zabytkowego sprzętu sportowego na wyjątkowy wykład Piotra Jasieńskiego pt. „Polskie przedwojenne drewniane narty”. Spotkanie odbędzie się 13 lutego 2025 r. o godz. 17.00 w siedzibie muzeum w ramach trwającej wystawy „Chodźże w góry”.
Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak powstały pierwsze polskie przedwojenne narty i kto był ich twórcą, nie możesz przegapić tego wydarzenia!
Prelegent z pasją i ogromną wiedzą
Piotr Jasieński to absolwent Politechniki Śląskiej, wieloletni ratownik TOPR, instruktor narciarstwa zjazdowego i telemarku oraz kolekcjoner drewnianego sprzętu sportowego i pamiątek związanych z narciarstwem. Posiada największy zbiór historycznych nart na Podhalu. Aktywnie działa w zarządzie najstarszego klubu narciarskiego w Polsce – SN PTT Zakopane 1907, gdzie pełni funkcję przewodniczącego Sekcji Telemarku.
Co czeka na uczestników wykładu?
- Fascynująca opowieść o pierwszych polskich nartach drewnianych
- Historia ich powstania i rozwoju w Polsce
- Prezentacja najcenniejszych eksponatów z kolekcji prelegenta
- Ciekawostki o dawnych technikach narciarskich
Dlaczego warto przyjść?
To niepowtarzalna okazja, by poznać historię polskiego narciarstwa i porozmawiać z jednym z największych pasjonatów tej dziedziny w Polsce. Wydarzenie towarzyszy wystawie „Chodźże w góry”, która pozwala zagłębić się w świat dawnych górskich wędrówek i zimowych sportów.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych historią narciarstwa, zabytkowym sprzętem sportowym oraz miłośników górskich opowieści!
Wstęp wolny